Viete, aký máte typ pleti?

od aug 17, 2020

Zdanlivo jednoduchá otázka, no možno by ste sa čudovali, koľko žien a dievčat nepozná svoj správny typ pleti. Práve podľa neho je ale potrebné vyberať starostlivosť, ktorá vašej pokožke bude najlepšie vyhovovať!

Poďme sa teda na to pozrieť spoločne

 

Normálna pleť

Nie je príliš suchá, ani mastná. Zvyčajne netrpí na akné alebo rozšírené póry. Nepne, ani nie je často podráždená.

Aj keď vašu pleť netrápi žiadny problém, potrebuje pravidelnú starostlivosť, aby mala dostatok hydratácie a predčasne nestarla. Pleť vyčistite každé ráno a večer ozonizovanou vodou PULIDRA, naneste výživné pleťové sérum RIGEVITA a naň hydratačný pleťový krém RIGEIDRA. Raz do týždňa pleť zbavte odumretých buniek pomocou peelingu alebo použite nočný krém s ovocnými kyselinami ESFOLUX a užívajte si pocit zdravej a sviežej pleti.

Suchá pleť

Je viditeľne vysušená, napätá, šupinatá a hrubšia na dotyk. Častejšie sa lúpe a svrbí. Je náchylnejšia na tvorbu vrások.

Suchú pleť odličujte a čistite vždy čistiacou vodou bez alkoholu a iných vysušujúcich zložiek PULIDRA. Na intenzívnu hydratáciu natrite tvár dvakrát denne výživným krémom RIGEIDRA, pod ktorý naneste hydratačné anti-age sérum RIGEVITA. Pleť sa rozžiari a omladne.

Citlivá pleť

Sprevádzaju ju nepríjemné pocity na koži, časté začervenanie alebo pálenie. Niekedy sa objavujú aj pupienky v dôsledku podráždenia.

Na odlíčenie citlivého typu pleti použite jemné prípravky, napríklad ozonizovanú vodu PULIDRA. Pleť ďalej hydratujte pleťovým sérom s ľahučkou textúrou a po ňom naneste pleťový krém. Určite sa vyhnite pleťovej kozmetike s obsahom alkoholu, umelej parfumácii a ďalších potenciálne dráždivých látok. Kozmetika STAMIUVEX je jemná a vzhľadom na prírodné zloženie maximálne vhodná aj pre citlivú pleť.

Zmiešaná pleť

V oblasti T-zóny je mastnejšia, v ostatných častiach tváre sa skôr podobá suchému typu pleti.

V starostlivosti o zmiešanú pleť vám pomôžu prípravky, ktoré zmatnia lesklé časti tváre a zároveň dostatočne hydratujú tie suché. Pleť dôkladne odličujte a čistite dvakrát denne. Potom naneste ľahučké anti-age sérum RIGEVITA a po ňom hydratačný pleťový krém. Správna starostlivosť vašu pleť zjednotí a vy budete žiariť zdravím.

Mastná pleť

Rýchlo sa mastí a veľa sa leskne. Trpí na rozšírené a upchaté póry. Zle na nej drží make-up.

Pre mastnú pleť je viac ako pre iné typy pleti nevyhnutné jej poctivé odličovanie a čistenie. Krémy voľte nemastné, ktoré neupchávajú póry. Vhodnou voľbou je ESFOLUX nočný krém s príjemným prírodným zložením, ktoré pleť nezaťažuje a zároveň cez noc pôsobí aj ako jemný pleťový peeling.