Čo je Stamiuvex®

Stamiuvex je patent spoločnosti Erbagil vyrobený z kmeňových buniek z nezrelého hroznového vína.  Jedná sa o výnimočnú odrodu vínnej révy FALANGHINA DEL SANNIO DOP, ktorú si spoločnosť Erbagil pestuje vo vlastných viniciach v okolí talianskeho mesta Neapol. K výrobe spoločnosť využíva vlastné výskumné laboratóriá. Stamiuvex kmeňové bunky plnia funkciu anti-age programovania, regeneráciu buniek a charakterizujú celú kozmetickú líniu.
Stamiuvex pôsobí proti voľným radikálom vďaka produkcii vysoko účinných látok, najmä polyfenolom. Tie sa radia medzi najúčinnejšie prírodné antioxidanty, ktoré podporujú neutralizáciu voľných radikálov.
Vďaka tomu Stamiuvex spomaľuje starnutie pokožky a udržuje ju sviežu, zdravú a krásnu.
Stamiuvex je výsledkom exkluzívnych surovín pre exkluzívnu krásu.

Účinnosť prípravkov Stamiuvex®

Stamiuvex dodáva pleti lesk, sviežosť, pružnosť, hydratáciu a podporuje regeneráciu buniek. Chráni pokožku pred voľnými radikálmi. Má anti-age účinok vďaka kmeňovým bunkám, ktoré stimulujú obnovu buniek a majú ukľudňujúci účinok, ktorý zlepšuje funkčnosť mikrocirkulácie. Stamiuvex je účinný vďaka svojej schopnosti preniknúť do spodných vrstiev kože, kde podporuje tvorbu nových kožných buniek. Pokožka je viacej tónovaná, pružná a zamatová.

Ako sa zrodil Stamiuvex®

Erbagil vyberá najlepšie bobule hroznového vína a extrahuje z nich kmeňové bunky. V týchto tkanivách je životaschopnosť buniek veľmi vysoká, takže je možné získať kultúry s vyšším rastovým potenciálom v porovnaní s bunkami zo zrelých hrozien. Behom rastu in vitro sú tieto bunečné kultúry (kmeňové bunky rastlinného tkaniva) stimulované ku znovuvytvorení ďalších kmeňových buniek.

Kultúry sa následne prenášajú (preočkovávajú) do tekutého živného média (tiež rastové médium alebo kultivačné médium), aby sa ďalej správne vyvíjali. Tento proces nazývaný fermentácia je prísne kontrolovaný – sleduje se svetlo, prísun kyslíka, živín i teplota, aby bol rast kmeňových buniek umožnený bez ich diferenciácie.

Behom tekutej fázy fermentácie sa dá u kmeňových buniek navodiť nadprodukciu účinných látok, ako sú  polyfenoly a stilbeny. Vďaka tomu je u produktov možné dosiahnuť vyššej biodostupnosti. Celý proces prebieha bez použitia rozpúšťadiel a parabenov.

STAMIUVEX® rýchlo pôsobí na voľné radikály vďaka vysoko biologicky dostupným polyfenolom, syntetizovaným kmeňovými bunkami.

Laboratórne testy ukázali, že STAMIUVEX znižuje voľné radikály rýchlo a efektívne. Je efektívny podporou neutralizácie nebezpečných voľných radikálov, spôsobených vnútornými (stres, fajčenie, nevyvážená strava atď.) a vonkajšími (znečistenie, UV žiarenie atď.) faktormi.

STAMIUVEX® si v kozmetických prípravkoch zachováva antioxidačné účinky, ktoré mu požičiavajú anti-age vlastnosti.

 

STAMIUVEX® má vysokú schopnosť inhibovať oxidačný rozpad molekúl

In vivo testy prevedené pri aplikácii vo vode preukázali relevantnú účinnosť pri zvyšovaní antiradikálovej obrany pokožky. Hodnoty mORAC/ m2 boli zvýšené o viac než 120%, čo svedčí o veľmi efektívnej ochrane poskytovanej zložkou STAMIUVEX proti voľným radikálom.