Ako na suchú pleť?

od júl 15, 2020

S vekom sa pokožka postupne vysušuje a stráca výživu, začínajú sa tvoriť vrásky. A leto a slniečko jej práve na pohode nepridá… Zásadný problém totiž spočíva v tom, že suchej pleti chýba tuk a hydratácia. Máme pre vás pár tipov, ako sa o suchú pleť starať nielen počas letného obdobia.

  1. Dodržujte pitný režim, naopak čo najviac zredukujte kontakt pokožky s vodou.
  2. S čistením to nepreháňajte. Dvakrát denne je tak akorát. Vyvarujte sa mydlu a radšej vsaďte na jemné, zvlhčujúce prípravky, ktoré nenarušia ochrannú vrstvu pokožky. Ideálna je pleťová čistiaca voda PULIDRA, ktorá dodá pleti kyslík a energiu pre rýchlejšiu regeneráciu a obnovu buniek.
  3. Najdôležitejšia je ale hydratácia! Vyskúšajte na noc ESFOLUX, ktorý nielen vyživí a hydratuje, ale aj pleti poskytne jemný peeling, ktorý odstráni jemné odumreté čiastočky pleti.
  4. Vyhnite sa kozmetickým prípravkom s obsahom alkoholu a vsaďte radšej na prírodné prípravky, ktoré pokožku nevysušujú. Vyskúšajte niektorý z výživových doplnkov. Suchej pleti pomáha kolagén, ktorý znižuje stratu tekutín vyparovaním. Vlhkosť a hydratáciu podporuje špirála, zelená a hnedá morská riasa, ktorá pleť zároveň chráni proti voľným radikálom a škodlivým účinkom slnečného žiarenia.
  5. Otestovať môžete aj niektorý z receptov našich babičiek. Tie odporúčali premazať pleť čistým a nesoleným bravčovým sadlom alebo výluhom z otrúb. Niektoré metódy odporúčajú výživnú masku z banánov, čistiacu zmes z jogurtu a ovsených vločiek alebo žĺtok zmiešaný s olivovým olejom a šťavou z citróna.

 

Akú pleť máte vy? Suchú nebo mastnú?