3 tipy, ako sa starať o pleť v lete!

od júl 3, 2020

  1. Ošetrite pleť ochranným krémom s SPF, a to ideálne každé dve hodiny.

UV žiarenie totiž prispieva k predčasnému starnutiu pokožky, preto je v prvom rade nevyhnutné chrániť pleť pred ním. Spolu s voľnými radikálmi spôsobuje úbytok kolagénu v pleti a tá potom stráca elasticitu a tvorí sa na nej vrásky. Vo vašej dovolenkovej výbave by preto nikdy nemal chýbať kvalitný krém ideálne s SPF 30. Ale nespoliehajte sa na jednu vrstvu! Aplikáciu je nutné opakovať ideálne každé dve hodiny a v dostatočnom množstve.

  1. V lete vyčistite pleť ešte dôkladnejšie ako zvyčajne.

Slniečko a viac času stráveného vonku často vedie k viac odumretým a suchým bunkám v pleti. Tých sa treba pravidelne – ideálne ráno a večer – zbavovať, aby nedochádzalo k upchávaniu pórov. Čistá pleť navyše lepšie vstrebáva ďalšie kozmetické prípravky.

Vsaďte na ozonizovanú čistiacu vodu PULIDRA a na nočný krém ESFOLUX, ktorý vďaka ovocným kyselinám napomôže obnove pleti.

  1. Ešte intenzívnejšie sa zamerajte na hydratáciu pleti

V lete je viac ako kedykoľvek predtým nutné dodržiavať pitný režim. Preto so sebou stále noste pitnú vodu. Len to však nestačí. Každé ráno a večer naneste hydratačný krém RIGEIDRA a ESFOLUX, raz za týždeň si doprajte hydratačnú masku. Dobre vám urobí aj návšteva kozmetického salónu.